Při prodeji nemovitosti je nejdůležitější bezpečí a jistota, že vše dobře dopadne

Prodej nemovitosti je důležitým krokem v životě, zároveň se jedná o velmi složitý proces. Je tedy zcela na místě klást si otázku – s kým spolupracovat, abyste měli z celé transakce co největší užitek? Potřebujete prodat, pokud možno rychle, za co nejvyšší cenu, hlavně ale s jistotou, že vše dobře dopadne. A k tomu si musíte vybrat toho správného parťáka, který bude stát při vás. Tady je 10 tipů, jak poznáte „toho pravého“.

1. Jistota nadnárodní značky

Je-li makléř členem nadnárodní sítě RE/MAX, je to první záruka, že pravděpodobně půjde o zkušeného profíka, který má za sebou kvalitní zázemí a v každé situaci si bude umět poradit.

Vědeli jste, že?

RE/MAX je ve světě realit pojem. Mezinárodní společnost, která byla založena vizionářem Davidem Linigerem a jeho ženou Gail v roce 1973 v USA, dnes prodává nejvíce nemovitostí na světě. Od svého vzniku má jasnou vizi, kterou nepřestává naplňovat ve všech zemích, kde působí: poskytovat klientům kvalitní a vysoce profesionální služby, pozvednout realitní řemeslo a založit ho na etických postupech.

2. Know-how a historie firmy

Zjistěte si informace o konkrétní kanceláři. RE/MAX G8 Reality, pod kterou působíme my, vám zaručí mnoho příjemných benefitů. Sídlíme už ve více než 15 městech a jsme spojením úspěšných kanceláří napříč celou ČR. Naše know-how a zkušenosti se násobí, stojí za námi přes 20 let praxe! Řídíme se heslem – „klient a jeho zájmy vždy na prvním místě.“

3. Osobnost makléře a jeho prezentace

Ve chvíli, kdy jste rozhodnutí pro kancelář, se kterou budete chtít spolupracovat, je na řadě správný výběr realitního makléře. V prvním kroku se zaměřte na jeho prezentaci na internetu. Prohlédněte si jeho webové stránky, prezentaci na sociálních sítích, fotografie nabízených nemovitostí, videa a další podklady. Každý makléř má svůj styl a je důležité, aby vám jeho způsob vyhovoval – jednou bude takto prezentovat i vás a vaši nemovitost.

4. Certifikace a ocenění

Při výběru realitního makléře vám mohou pomoci i jeho certifikace. Pamatujte přitom na to, že certifikace ISO je nejvyšší ocenění, na které může realitní makléř v ČR dosáhnout a není vůbec hračka ho získat. Nejen ISO je ale zárukou kvality. V RE/MAX G8 Reality máme propracovaný systém vzdělávání, který je zárukou profesionálních kvalit a odborných znalostí.

5. Co vše má makléř v provizi?

Zjistěte si, co vše má makléř provizi. Nižší provize nemusí být vždy výhrou. Během procesu prodeje totiž můžete snadno zjistit, že musíte platit za jednotlivé úkony. Makléř z RE/MAX G8 Reality je jistotou, že se po podpisu smlouvy nebudete muset starat už vůbec o nic a celým procesem prodeje vás provede od A do Z. Nic neplatíte navíc. 

6. Parťák do nepohody

Při prodeji nemovitosti můžete podléhat emocím a nejistotám, obzvláště pokud k ní máte vybudovaný vztah. Ovšem při prodeji je důležité uchovat si jasnou mysl a bystrý úsudek. Váš makléř pro vás bude v tyto situace morální oporou, bude vám kdykoliv k dispozici, poradí, vše vysvětlí a bude za vás řešit jakékoliv problémy technického, právního či jakéhokoliv charakteru, které mohou v průběhu prodeje vyplout na světlo. Bude zkrátka vaším průvodcem i rádcem, na které se ho můžete spolehnout a v případě jakýchkoliv nejasností mu zavolat a vše s ním vyřešit.

7. Tým odborníků a spolupracovníků

Prodej nemovitosti vyžaduje celou škálu odborných činností. Co vše je nutné zařídit před samotnou přípravou k prodeji si můžete přečíst zde. Zjistěte si proto, jaké odborníky má makléř ve svém týmu. Spolupracuje s profesionálním fotografem či marketérem, který se vyzná v online trendech?

8. Bezpečnost a spolupráce s advokátní kanceláří

Celý proces prodeje je nutné mít bezchybně právně ošetřený. Nezapomeňte, že veškeré právní služby byste měli mít zahrnuty v ceně provize. Informujte se proto, s jakou advokátní kanceláří makléř spolupracuje. Jistotou vám mohou být makléři RE/MAX G8 Reality, kteří spolupracují pouze s ověřenými advokáty! Vy díky tomu budete mít zajištěn kompletní servis v souvislosti s převodem, bezpečnou advokátní úschovu i veškerou administrativu a komunikaci s úřady.

9. Reference, reference a zase ty reference!

Není lepšího doporučení než klienti před vámi, kteří byli s prací makléře spokojeni. Pročtěte si v klidu, co klientům na konkrétním makléři nejvíce vyhovovalo.

10. Osobní setkání a sympatie

Pořád si nejste jistí? Domluvte si se svým favoritem osobní schůzku. Všechna předešlá doporučení mohou fungovat skvěle, nebudou mít ale valného významu, pokud si se svým makléřem „nesednete“ lidsky. V průběhu prodeje totiž budete takřka v každodenním kontaktu, dejte proto na svou intuici a sympatie. Pokud získá makléř vaši důvěru, nebrání už nic další spolupráci.

Jak se přestěhovat v klidu a pohodě?

Jak se přestěhovat v klidu a pohodě?

I stěhování může být zábava a příležitost udělat si ve svém životě čisto a pořádek. Stačí se řídit naším seznamem. 

Co byste měli vědět, když kupujete nemovitost?

Co byste měli vědět, když kupujete nemovitost?

Co byste měli vědět, když prodáváte nemovitost?

Co byste měli vědět, když prodáváte nemovitost?

Chystáte se prodat nemovitost? Tady máte několik tipů, na co se zaměřit.